KATALOG OBIEKTÓW

ILOŚĆ MIEJSC

RODZAJ OBIEKTU

WIĘCEJ KATEGORII

MEI MEI

obiekt: Restauracje

ilość miejsc: 93

KONTAKT:

convention@manufaktura.com

INFORMACJE DODATKOWE:

Obsługa w języku angielskim

OPIS:

MEIMEI to dosłownie „młodsza siostra”. Nazwa odwołuje się do jednej z pomysłodawczyń konceptu, której rodzina przyjechała do Polski w latach 30. Zarówno właściciele, jak i kucharze są silnie związani z Chinami. Jak twierdzą, w mieście brakowało lokalu serwującego dania tej kuchni, a łodzianie znają przede wszystkim potrawy z Wietnamu, bądź łączące tradycje kilku krajów azjatyckich. MEIMEI chce pokazać różnorodność Chin, które są prawdziwym tyglem smaków. Na południu dominują potrawy słodkie i łagodne, na zachodzie – ostre, z kolei mieszkańcy północy preferują dania bardziej tłuste. Na dwóch poziomach restauracji o łącznej powierzchni niemal 250 m2 można spróbować tradycyjnych dań rodem z Państwa Środka. Wyjątkową propozycją w menu jest kaczka po pekińsku, która, po marynowaniu w mieszance przypraw, ogrzewana jest przez ponad dwie godziny ciepłym powietrzem w sprowadzonym z Chin piecu. Specjalnością lokalu są również Dim Sum, czyli sakiewki oraz pierożki wypełnione farszem – wszystkie robione ręcznie i przygotowywane na parze.

PRZYKŁADOWE OBIEKTY

polka

POLKA

W restauracji są serwowane dania kuchni polskiej z ekologicznych produktów, w dużej ilości, o dobrym smaku.

WIĘCEJ

1_-0217

BIERHALLE

Bierhalle to oryginalny koncept łączący w sobie niepowtarzalny smak piwa przygotowywanego w restauracji z wyśmienitą kuchnią oraz wspaniałą obsługą.

WIĘCEJ

teatr-maly

TEATR MAŁY

Zawodowy teatr repertuarowy założony w 2009 roku z inicjatywy Mariusza Pilawskiego - aktora i reżysera - przez Stowarzyszenie Komedia Łódzka.

WIĘCEJ