KATALOG OBIEKTÓW

ILOŚĆ MIEJSC

RODZAJ OBIEKTU

WIĘCEJ KATEGORII

HOT SPOON

obiekt: Restauracje

ilość miejsc: 110

KONTAKT:

convention@manufaktura.com

INFORMACJE DODATKOWE:

Obsługa w języku angielskim

OPIS:

Witamy Państwa w restauracji Tajskiej Hot Spoon, otworzyliśmy pierwszą i jak dotąd jedyną oryginalną i autentyczną tajską restaurację w Łodzi.

Pracują u nas kucharze z Tajlandii, wcześniej zatrudnieni w hotelach Marriot, Hilton, Sheraton. Tajska kuchnia słynie ze stosowania świeżych ziół i przypraw. Wśród nich są przede wszystkim liście limonki kaffir, galangal, trawa cytrynowa, kolendra, imbir, chilli, mleko kokosowe oraz nam pla, czyli sos rybny. Ostrość dań wyznaczają papryczki. Główną regułą posiłków w Tajlandii jest „zasada pięciu smaków”, które – doskonale wyważone występują w każdym daniu. A tych dań, zgodnie z regułą, powinno być więcej niż osób przy stole. Specyficzny jest również zwyczaj podawania wszystkich dań jednocześnie. Azja zazwyczaj kojarzy się z jedzeniem pałeczkami lub rękoma, ale w Tajlandii bardzo często używa się sztućców, tyle, że w nieco inny niż sposób u nas. W lewej dłoni trzyma się widelec, w prawej łyżkę a widelec służy wyłącznie do tego, aby pomóc nałożyć jedzenie na łyżkę. Noża nie używa się w ogóle. Kuchnia tajska należy do najzdrowszych na świecie i uważa się ją za jedną z najbardziej oryginalnych. Życzymy smacznego.

PRZYKŁADOWE OBIEKTY

jazdapark-thumb

JAZDA!PARK

Jeden z największych parków rozrywki w Łodzi.

WIĘCEJ

sphinx

SPHINX

SPHINX to restauracja na każdą okazję - na szybki lunch w pracowity dzień, na spotkanie z przyjaciółmi czy niedzielny obiad w gronie rodziny.

WIĘCEJ

teatr-maly

TEATR MAŁY

Zawodowy teatr repertuarowy założony w 2009 roku z inicjatywy Mariusza Pilawskiego - aktora i reżysera - przez Stowarzyszenie Komedia Łódzka.

WIĘCEJ